American Siding

AMERICAN SIDING vinil yalı baskı sistemi ; içinde yaşanılan ana yapıların dış cephesini nem, rutubet ve korozyon etkisinden koruyan, alt yapıda uygulanan xps köpük sayesinde % 45’ e varan ısı izalosyonu sağlayan, ortalama yarım asır boya ve bakım gerektirmeyen, ömür boyu yaşayabilen bir dış cephe kaplama malzemesidir.

 

AMERICAN SIDING ERYAP A.Ş. ürünü olup, ERYAP tarafından 3 yıl süren araştırma neticesinde TÜRKİYE ‘nin iklim, doğa ve tabiat koşulları göz önüne alınarak üretimi gerçekleştirilen bir malzemedir.

 

AMERICAN SIDING Türkiye gibi doğa ve tabiat koşullarının fazlaca ürettiği toz ve kir faktörüne karşı toz tutuculuğu asgari olup, toz kaynama riskine karşı da yarı parlak antistatik olarak üretilmektedir.

 

AMERICAN SIDING yaz mevsiminin sert ve sıcak iklimine karşı güneş ışınlarının yaydığı özellikle kızılötesi ışınların, malzemenin rengine zarar vermesini önleyen yarı parlak reflekte özelliğine sahiptir.

 

AMERICAN SIDING önemli özelliğe sahip yarı parlak ve mukavim malzemedir. Dokuz ayrı renk seçeneğine sahiptir. Beyaz, Krem, Kil, Fildişi, Sarı,Yeşil, Gri, Kahve, Mavi, Kiremit, Maun, Çam renkleri mevcut olup ; ayrıca tüm renk çeşitleri 4 ayrı tekstürel yapıya sahip malzemedir

Vinil siding ,1960 ların sonuna doğru cephe kaplama sektörüne giriş yapmış,ilerleyen kırk yıl içerisinde popülerliği ve kullanım alanı hızla artmıştır.

Dayanıklılığı, çok yönlü uygulanabilme kolaylığı, Uv ışınlarına karşı dayanıklılığı arttıran çift katmanlı üretim teknolojisi ve co extrüzyon metodu ile üretilen polivinil klorür esaslı içerisinde bulunan katkılar,edarbe dayanımı, rijit yapısı ve malzemenin dış hava koşullarına karşı direncini arttırır.

Vinil siding binayı nem, rutubet, korozyon vb etkilerden koruyan boya ve bakım masrafı gerektirmeyen, bina ömrünü uzatan ve bina ömrü boyunca yapıya estetik katan dış cephe kaplamasıdır.

• Kaplama panelinin formülündeki inorganik yapı sayesinde alev almaz ve kendisini söndürür. Gaziantep Üniversitesi tarafından yapılan test ile American Siding’in bu özelliği tescillenmiştir.
• Uygulamada kullanılan buhar dengeleyici ve yalıtım yöntemleri ile duvardan nem oluşmasına engel olarak dış duvarların ömrünü uzatarak, taşıyıcı kolon ve kirişlerin hasara uğramasını, inşaat çeliklerinin paslanmasını önler, küp ve bakterii oluşumunun önüne geçer.
• American Siding paket sistemi, mükemmel yalıtım özelliği sayesinde uygulama yapılan yapılarda %55’e varan tasarruf sağlar.
• American Siding yarı parlak üretilmesi nedeni ile doğaya tam uyum sağlayarak mükemmel bir temizlenme kolaylığı getirir.
• American Siding’in uygulandığı yapılara yapının ömrü boyunca hiç bir boya bakım masrafı gerektirmez.
• Bina cephesine m²’ye 4 kg gibi hafif bir yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında yaşlanmasını önler.
• American Siding en zor şartlar altında bile asla deforme olmayan, bozulmayan yapısı, kesinlikle solmayan renkleri ile yapılarınızı yıllarca korur.
• American Siding paket sistemi, içerisinde bulunan plastik kutu profilleri sayesinde altyapyı ömür boyu yaşatır.
• American Sding paket sistemi, yatay paneller içerisinde bulunan inorganik maddeler sayesinde zor alev alıcı (1 sınııfı) ürünler grubuna girmektedir.

Avantajları
%55’e varan tasarruf
Yapılardaki enerji tüketiminin en büyük kısmı, ısıtma veya soğutma işlemleri için harcanmaktadır. Bu işlemler ile elde edilen ideal ısı, yalıtım sistemi bulunmayan yapılarda muhafaza edilememektedir. Dolayısıyla daha fazla enerji tüketilmekte ve daha fazla maliyetler ortaya çıkmaktadır.
American Siding ile dış cepheleri kaplanan yapılarda ısı yalıtım levhaları kullanılarak yalıtım tam olarak sağlandığı için ısı kayıpları sona ermekte fatura giderlerinde % 55’e varan tasarruf sağlanmaktadır.
American Siding, yapılarınızı koruyup güzelleştirdiği gibi bütçenizde önemli yer tutan ısıtma-soğutma giderlerinizde de önemli tasarruf sağlamaktadır.

Şık ve gözalıcı – Değer katar
Evinizin veya işyerinizin estetik güzelliğinin üzerinizde nasıl bir psikolojik etkisi olduğunu düşünmüşmüydünüz?
Yorucu geçen bir günün ardından evinize ya da bir pazartesi sabahı işyerinizin önüne geldiğinizde yüzünüzdeki huzur ve gülümsemeyi sağlayacak bir çözüm öneriyoruz sizlere.
American Siding, 17 farklı renk seçeneğiyle diğer dış cephe kaplamalarının sağlayamadığı benzersiz bir güzelliği binaların dış yüzeyleriyle buuşturuyor.
En güzel örneklerini İstanbul boğazındaki yalılarda hala görebileceğimiz ve ahşap yalı baskısı asırlardır Osmanlı mimarisinde önemli bir yer teşkil etmiştir.
Boğazı bir inci gibi süsleyen ve “American Siding Polimer cephe kaplama sistemleri” nin keşfine de ilham kaynağı olan yalılardaki ahşap yalı baskısı teknolojik ilerlemeler ve AR-GE çalışmalarının sonucunda vini cephe kaplama sistemleri olarak farklı bir kimliğe bürünmüş ve daha uzun ömürlü yapı malzemesi halini alarak yapıların cephelerini süslemeye devam etmiştir.

Uzun ömürlü – 50 yıl garanti
Dünyanın en güzel coğrafyalarından biridir bizim ülkemiz. Tüm mevsimlerin hakkıyla yaşandığı, yazı yaz gibi kışı da kış gibi yaşanan bir cennettir adeta.
Buna rağmen zorlayıcı hava koşullarının yapıların dış yüzeyleri üzerindeki olumsuz etkilerine sürekli şahit olmaktayız.
Tüm iklim şartlarında test edilen American Siding; solmuyor, su geçirmiyor ve deforme olmuyor. Buhar dengeleyici özelliğiyle duvarlarınızı nemden koruyor. Co extrusion teknolojisiyle üretilen American Siding, 50 yıllık ömrüyle diğer dış cephe kaplama malzemelerinin ulaşamadığı uzun ömürlü çözümler sunuyor. Yapılarınızı gelecek nesillere ulaştırıyor.

Pratik uygulama – Hızlı montaj
American Siding, yapısal olarak hafif bir malzeme olduğu için nakliye ve uygulama işlemlerinde büyük avantaj sağlıyor.
Kaba sıva, ince sıva ve boyaya gerek kalmadan doğrudan duvara uygulanabilme özelliğine sahip olan American Siding, uygulandığı yapılara artı bir yük oluşturmuyor.
Bağımsız veya bitişik binalara, çok katlı binalara bile kısa sürede kaplanabiliyor.
Zengin aksesuar çeşitleri ile oluşturduğu sayısız çözümler uygulama aşamasında size zaman kazandırıyor.

Kolay temizlenebilme
Modern çağın mimarisi iile estetiği buluşturan American Siding, uygulama aşamasında ve sonrasında getirdiği tasarrufla ekonomik çözümler sunuyor.
American Siding polimer cephe kaplaması çoğu ev lekesine dayanırken atmosferik koşullara maruz bırakılmış , diğer herhangi bir dış cephe ürünü gibi kirlenecektir. Şiddetli bir yağmur ile siding kendi kendine temizlenebileceği gibi bahçe hortumunuz yardımıyla toprak,kir vb. lekeler de kolaylıkla giderilebilinir.

Çevre dostu
American Siding, gerek üretim aşamasındaki süreçleriyle gerekse organik yapısıyla çevre dostu bir dış cephe kaplama malzemesidir.
Uygulama esnasında herhangi bir atık bırakmayan ve üstün yalıtım özelliğiyle daha az enerji sarfiyatı sağlayan American Siding, sadece estetik ve ekonomik yönüyle değil aynı zamanda çevreci bir özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.
Klasik enerji tedarik yöntemlerinin bir çoğu üretim esnasında çevreye önemli zararlar vermektedir. Enerjisiz bir dünya düşünülemeyeceği için tasarruftan başka yolumuz bulunmamaktadır.
Yapılarınızı American Siding ile kapladığınızda ev içi ısınızı muhafaza etmek için daha az enerji harcayacak ve gitgide artan hava kirliliğinin önüne geçmiş olacaksınız.

Üniversite onaylı
Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından bilimsel araştırma kapsamında oluşturulan bir ekibin 2008 yılında hayata geçirdiği yenilenebilir enerji projesinin ürünü “Enerji Evi”, American Siding ile yapılan işbirliği sonucunda ısı yalıtımıyla %45 tasarruf sağladı.
YTÜ Davutpaşa kampüsünde 46 m2 kullanım alanına sahip iki katlı olarakinşa edilen ve farklı enerji kaynaklarının kullanıldığı Enerji Evi’nde yapılan ölçümlerde enerji kayıplarının çok fazla olduğu belirendi. Bu durum üzerine Enerji Evi için etkin bir yalıtım sistemi arayışına giren YTÜ ekibi, projede American Siding paket sistemini kullandı. Uygulama sonrasında Enerji Evi’nin çok daha az bir enerji ile ısıtılabildiği ve %45 tasarruf sağlandığı tespit edidi.
Böylece; diğer dış cephe kaplama sistemlerine göre yapıya 3 kat daha az yük bindiren, sıva ve boyaya gerek kalmadan direk duvara uygulanabilen, paket sistem içerisinde bulunan nem bariyeri sayesinde küf ve bakteri oluşumunu önüne geçen ve uygulandığı binalarda %45-60 arasında tasarruf sağlayan American Siding’in avantajları akademik olarak da tescil edildi. Merak edilenler

1. Siding çeşitleri nelerdir?
American siding; kalınlık ve yüzey dokusu itibari ile tropical seri üretimi yapmaktadır. Başka da seri yoktur. Tropical seri kendi içinde 4 ayrı modeli barındırır; Tekne baskı, Yalı baskı, Bungalov baskı ve private baskı gibi. Beyaz renk dahil 17 ayrı renk seçeneğine sahiptir. Bütün bunlar göz önüne alındığında tüketicinin beğendiği model ne ise o uygulanır. Kalite farklılığı yoktur. Yardımcı profil ve aksesuar yelpazesinin çok geniş olduğunu söylemek de mümkün.

2. American Siding her türlü binaya uygulanabilir mi?
American Siding, Teknik prosedürüne ve uygulama, montaj detaylarına uyulması şartı göz önüne tutularak, her binaya uygulanabilir. Çok katlı binalarda rüzgar mukavemeti göz önüne alınarak uygulanmalıdır.

3. Neden American Siding?
Ülkemizde yıllardır sorun olmaktan kurtulamayan ana yapılarımızın dış cepheleri, sezonluk boya bakım maliyetlerini, buna bağlı nem ve korozyonu ortadan kaldırarak uzun vadeli çözüme gidilmiş bu çözüm yarım asır garantiye sahip American Siding vinil yalı baskı sistemi sayesinde oluşturulmuştur.

4. American Siding malzemesi yeterince sağlıklı mı?
Dünya Sağlık Örgütünün raporlarına göre, 1978 yılından beri hiçbir ülkede PVC’ye bağlı herhangi bir sağlık sorununa rastlanmamıştır. Uzun ve ciddi bir fizibilite çalışmasının ardından üretimine başlanan American Siding, kesinlikle sağlığa zarar vermemektedir. Öyleki, bugün içerisinde yüzlerce hekimin görev yaptığı hastaneler bile cephelerini American Siding ile kaplatıyorlar. Avcılar Hospital ve Ataköy Hastanesi bunun en güzel örneklerinden birisidir.

5. American Sidingle kaplanan bir cephe boya istermi?
American Siding kesinlikle boya istemez.Yarım asır garantili olan American Siding, üretim aşamasında titizlikle seçilen ve pigmentlerden dolayı renk değiştirmez.

6. American Siding cepheye yük bindirir mi?
Metrekare’ye 4.2 kg gibi azami yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında kalmasını engellemektedir.

7. Yangına dayanıklımı?
Yangına dayanıklılığı B1 sınıfı ile belgelenmiş bir ürün olan American Siding formülündeki inorganik yapı sayesinde kendi kendini söndürme özelliğine sahiptir.

8. İklim koşullarına göre dayanıklılığı nedir?
Rüzgara, şiddetli fırtınalara ve darbelere dayanıklıdır. Bütün bu özellikler dünyanın en zor iklim şartlarında denenmiştir.

9. Çevre kirliliğine yol açarmı?
Üretim ve uygulama aşamasında çevreye atık verilmemesi ve kirliliğine yol açma-ması American Siding avantajlarından biridir.

10. American Siding ithal mi ediliyor?
ERYAP A.Ş.’nin ürünü olup, 3 yıl süren araştırmalar neticesinde üretimi Gaziantep’te gerçekleştirilen dış cephe kaplama malzemesidir.

11. American Siding bir markamıdır, yoksa ürün ismimidir?
Ürün kalitesi ve hizmet anlayışı ile kısa zamanda markalaşma yolunda, ülkemizde en çok tercih edilen, ürün ve uygulama ortamında söz sahibi olmuştur. Yani American Siding tescilli bir markadır.

12. American Siding ile uygulanan binalardaki net olarak belirlenmiş ısı tasarrufu oranı var mıdır?
American Siding uygulanacak yapının, pencere ve çatı yalıtımı problemleri olmaması durumunda %45 oranında bir tasarruf sağladığı gerçektir

13. American Siding’in uygulamasının kimlere yaptırmamız gerekiyor?
AmericanSiding uygulamasını seminerlerde yetiştirilmiş, periyodik eğitimini almış ve AmericanSiding altyapısı oluşmuş yetkili bayi ve uygulamacılara yaptırılması gerekir.

14. American Siding kolay temizlenir mi, kirlenince ne yapmalı?
American Siding yarı parlak yapısı ile toz tutmaz ve kolay kirlenmez. kirlendiğinde de kolaylıkla silinerek temizlenir.

15. American Siding üretim ve uygulama boyutunda garantisi var mı?
AmericanSiding ürünü, uygulandığı tarihten itibaren 50 yıl ERYAP A.Ş. garantisi altındadır. Fakat American Siding ile uyumsuz ve uygulamasına zarar verecek diğer malzeme ve aksesuarlardan dolayı meydana gelecek hata ve problemlerden American Siding kontrolündeki yetkili bayi sorumludur.

16. American Siding çok pahalı bir sistem midir?
American Siding ilk bakıldığında pahalı bir sistem gibi görünsede, periyodik olarak binanın bakım ve onarım masrafları ve ısı yalıtımı ile tasarruf hesaplanınca American Siding hesaplı bir sistemdir. Yeni yapılarda ise Sıva, Su yalıtımı ve boya hesaplan-dığı zaman sistemin pahalı olmadığı göze çarpacaktır.

17. Tüketiciyi bilinçlendirme adına neler yapıyorsunuz?
Ancak bizimde siding üreticisi olarak rahatsız olduğumuz bir durum var ki. Polimer cephe kaplama sistemi ya da siding adı altında gerek üretilen gerekse ithal edilen bazı ürünlerin Siding olmadığı, olanın da eğitimsiz kişilerce kaplatılmasının gerek gerçek siding üreticilerini gerek tüketiciyi olumsuz etkilediğini görüyoruz.. Bununla ilgili American Siding olarak üç yıldır düzenlemiş olduğumuz periyodik eğitim seminerlerinde yetiştirmiş ve eğitmiş olduğumuz 600’e yakın kişinin, ilgili / ilgisiz siding altyapı oluşumuna katkısı olduğu inancıyla eğitmeye devam ediyoruz.

1. Siding çeşitleri nelerdir?
American siding; kalınlık ve yüzey dokusu itibari ile tropical seri üretimi yapmaktadır. Başka da seri yoktur. Tropical seri kendi içinde 4 ayrı modeli barındırır; Tekne baskı, Yalı baskı, Üçlü yalı baskı ve Bungalo baskı gibi. Beyaz renk dahil 12 ayrı renk seçeneğine sahiptir. Bütün bunlar göz önüne alındığında tüketicinin beğendiği model ne ise o uygulanır. Kalite farklılığı yoktur. Yardımcı profil ve aksesuar yelpazesinin en geniş olduğu marka American Siding tir.

2. American Siding kolay temizlenir mi, kirlenince ne yapmalı?
American Siding yarı parlak yapısı ile toz tutmaz ve kolay kirlenmez. Kirlendiğinde de kolaylıkla silinir veya yıkanır.

3. Neden American Siding? 
Ülkemizde yıllardır sorun olmaktan kurtulamayan ana yapılarımızın dış cepheleri, sezonluk boya bakım maliyetlerini, buna bağlı nem ve korozyonu ortadan kaldırarak uzun vadeli çözüme gidilmiş bu çözüm yarım asır garantiye sahip American Siding vinil yalı baskı sistemi sayesinde oluşturulmuştur.

4. American Siding malzemesi yeterince sağlıklı mı?
Dünya Sağlık Örgütünün raporlarına göre, 1978 yılından beri hiçbir ülkede PVC’ye bağlı herhangi bir sağlık sorununa rastlanmamıştır. Uzun ve ciddi bir fizibilite çalışmasının ardından üretimine başlanan American Siding, kesinlikle sağlığa zarar vermemektedir. Öyleki, bugün içerisinde yüzlerce hekimin görev yaptığı hastaneler ve sağlık ocakları bile cephelerini American Siding ile kaplatıyorlar.

5. American Sidingle kaplanan bir cephe boya istermi? 
American Siding kesinlikle boya istemez. Yarım asır garantili olan American Siding, üretim aşamasında titizlikle seçilen ve pigmentlerden dolayı renk değiştirmez.

6. American Siding cepheye yük bindirir mi? 
M2 ye 4,2 kg gibi azami yük bindirerek ana yapının gereksiz yük altında kalmasını engellemektedir.

7. Yangına dayanıklımı? 
Yangına dayanıklılığı B1 sınıfı ile belgelenmiş bir ürün olan American Siding formülündeki inorganik yapı sayesinde kendi kendini söndürme özelliğine sahiptir.

8. İklim koşullarına göre dayanıklılığı nedir? 
Rüzgâra, şiddetli fırtınalara ve darbelere dayanıklıdır. Bütün bu özellikler dünyanın en zor iklim şartlarında denenmiştir.

9. Çevre kirliliğine yol açarmı? 
Üretim ve uygulama aşamasında çevreye atık verilmemesi ve kirliliğine yol açmaması American Siding avantajlarından biridir. Alt yapıda plastik çıta kullandığımızdan dolayı böceklenmeye yol açmaz.

10. American Siding ithal mi ediliyor?
ERYAP A.Ş.’nin ürünü olup, 3 yıl süren araştırmalar neticesinde üretimi Gaziantep’te gerçekleştirilen dış cephe kaplama malzemesidir.

11. American Siding bir markamıdır, yoksa ürün ismimidir? 
Ürün kalitesi ve hizmet anlayışı ile 3 yılda markalaşma yolunda, ülkemizde en çok tercih edilen, ürün ve uygulama ortamında söz sahibi olmuştur. Yani AmericanSiding tescilli bir markadır.

12. American Siding ile uygulanan binalardaki net olarak belirlenmiş ısı tasarrufu oranı var mıdır?
AmericanSiding uygulanacak yapının, pencere ve çatı yalıtımı problemleri olmaması durumunda %45 oranında bir tasarruf sağladığı gerçektir

13. American Siding’in uygulamasının kimlere yaptırmamız gerekiyor? 
AmericanSiding uygulamasını Seminerlerce yetiştirilmiş, periyodik eğitimini almış ve AmericanSiding altyapısı oluşmuş yetkili bayi ve uygulamacılara yaptırılması gerekir.

14. American Siding her türlü binaya uygulanabilir mi? 
AmericanSiding, Teknik prosedürüne ve uygulama, montaj detaylarına uyulması şartı göz önüne tutularak, her binaya uygulanabilir. Çok katlı binalarda rüzgâr mukavemeti göz önüne alınarak ygulanmalıdır.

15. American Siding üretim ve uygulama boyutunda garantisi var mı? 
AmericanSiding ürünü, uygulandığı tarihten itibaren 50 yıl ERYAP A.Ş. garantisi altındadır. Fakat AmericanSiding ile uyumsuz ve uygulamasına zarar verecek diğer malzeme ve aksesuarlardan dolayı meydana gelecek hata ve problemlerden American Siding kontrolündeki yetkili bayi sorumludur. (Garanti belgesi alınabilmesi için yetkili bayiler tarafından uygulanması şarttır. )

16. American Siding çok pahalı bir sistem midir?
AmericanSiding ilk bakıldığında pahalı bir sistem gibi görünsede, periyodik olarak binanın bakım ve onarım masrafları ve ısı yalıtımı ile tasarruf hesaplanınca AmericanSiding hesaplı bir sistemdir. Yeni yapılarda ise Sıva, su yalıtımı ve boya hesaplandığı zaman sistemin pahalı olmadığı göze çarpacaktır.

17. Tüketiciyi bilinçlendirme adına neler yapıyorsunuz?
Ancak bizimde siding üreticisi olarak rahatsız olduğumuz bir durum var ki .Polimer cephe kaplama sistemi ya da siding adı altında gerek üretilen gerekse ithal edilen bazı ürünlerin Siding olmadığı ,olanın da eğitimsiz kişilerce kaplatılmasının gerek gerçek siding üreticilerini gerek tüketiciyi olumsuz etkilediğini görüyoruz..Bununla ilgili American Siding olarak üç yıldır düzenlemiş olduğumuz periyodik eğitim seminerlerinde yetiştirmiş ve eğitmiş olduğumuz 600 ‘e yakın kişinin, ilgili-ilgisiz siding altyapı oluşumuna katkısı olduğu inancıyla eğitmeye devam ediyoruz

CEPHE ZEMİN DÜZELTMESİ

Cephe zemininin düzgün olup olmadığına dikkat edilmesi
Cephedeki bozuklukların teraziye alınması
Montaj çıtalarının ipinde ve terazisinde monte edilmesi

İSTEĞE GÖRE 20*40 VEYA 30*40 PLASTİK ÇITA UYGULAMASI

Montaj çıtalarının, ipinde ve terazisinde oluşturulduktan sonra sabitlenmesine geçilmesi
PVC çıta sabitlenmesinde başlangıç vidası 20 cm merkezine, daha sonra 50cm merkeze vida atılması.
Atılan vidaların malzemenin şeklini ve özelliğini bozmayacak şekilde sıkılması
Çıtaların ara boşluğunun 59,5 cm olmasına özen gösterilmesi.

ISI YALITIM LEVHALARININ MONTAJI

Isı yalıtım plakalarının montaj çıtalarının arasına sıkışmasının sağlanması.
Isı yalıtımın levhalarının ısı köprüsü oluşturmayacak şekilde boşluksuz ve düzgün olarak monte edilmesi.
Kesilmesi gereken ısı yalıtım levhalarının düzgün şekilde ve tam ölçüde kesilerek uygulanması.
Isı yalıtım plakalarının parça, asimetrik kullanımdan kaynaklanan boşluklara sebep olunmaması
Dış köşe, iç köşe ve söve iç boşluklarının içinin ısı yalıtım plakası ile doldurulması

NEM BARİYERİ VE BUHAR DENGELEYİCİ ÖRTÜ MONTAJI

Nem Bariyeri ve Buhar Dengeleyici örtü montajı, binayı komple saracak şekilde yapılması.
Nem Bariyeri ve Buhar Dengeleyici örtünün 15 cm bindirme payı bırakılarak uygulamaya dikkat ediniz.
Nem Bariyeri yapıya yatay olarak döşenmesinin sağlanması.
Pencereler kısmında doğrama, pencere kasasına kadar dönülmesinin sağlanması kısaca American Siding kaplanan her birim ve bölümün altından mutlaka geçilmesi, kesinlikle yardımcı profillerin altından geçilmesinin sağlanması.
Unutulmamalıdır ki; cephenin su alma riski yardımcı profillerdendir. Bu nedenle bütün yardımcıların altı nem bariyeri ile yalıtılmalıdır.

SİDİNG AKSESUAR VE YARDIMCI PROFİL MONTAJI

Siding Aksesuar, Yardımcı Profilleri montajı esnasında bindirmelerin tam olarak yapılmasına dikkat edilmesi.
Pencere, Kapı Söve veya J Kanal dönülürken damlalık kırılmasına dikkat edilmesi
Bindirme ve Çürütmelerin genleşme payı verilerek ölçüsünün uygun olmasına dikkat edilmesi. Tüm Yardımcı Profillerin tam olarak birbirini kilitlemesine özen gösterilmesi.

SİDİNG YATAY KAPLAMALARININ MONTAJI

Siding Yatay Kaplama montajı yapılırken sabitleme, montaj deliklerinin tam ortasına gelecek şekilde vidalanması.
Panel montajı (yalı baskı) döşemesi sırasında standart boyu geçen yerlerde yapılan çürütme + bindirmelerin genleşme payı dikkate alınarak yapılması.
Yatay kaplama profillerinin birbirini tam olarak kilitlemesinin sağlanması.
Pencere altı+üstü, kapı üstü gibi yerlerde çürütülen kaplama profilinin Tekli Bitim Profili ile kilitlenmesine dikkat edilmesi.
Panel Kaplama Profilinin ısı farlılıklarından doğacak 6,4 m genleşme toleransı profilin her iki yanından 5 mm bırakılarak giderilmesine dikkat edilmesi.
Panellerin kesinlikle montaj deliklerinin ortasından vidalanması dolu yerden vida atılmaması. (önemli!)

Binanıza American siding uygulamadan önce bilgisayar programı desteği ile oniki ayrı renkten oluşan farklı renk uygulamaları tasarlayarak, sizlere birbirinden farklı mimari seçenekler sunmaktayız.

Doğal ve işlenmiş taş ürünlerinin kullanıldığı yerlere gerek estetik gerekse kalite anlamında kattığı değer göz önüne alınırsa,American siding uygulanan binalarda kullanıldıgında mimari açıdan estetiğin ulaştığı son nokta görülmektedir.

Kullanıldığı alanlar: 
* Iç ve dış cephelerde 
* Su basman 
* Istinat duvarları 
* Baca 
* Şömine 
* Merdiven 
* Park ve bahçe düzenlemeleri 
* Tüm dekoratif uygulamalarda.